Wielka Oszczędność Stadionowej Pomocy we Wrocławiu

Należy wymienić murawę na stadionie, zorganizować Strefę Kibica, miasteczko dla dziennikarzy i VIPów, kampanię informacyjną dla mieszkańców Wrocławia (że oto EURO 2012 nadchodzi, bo mogliśmy zapomnieć), zapłacić Straży Miejskiej za nadgodziny, zorganizować dodatkowe kursy MPK i posprzątać bałagan po meczach.
Trzeba znać priorytety, dlatego mieszkańcy bez większego oburzenia powinni przyjąć potrzebę cięć w innych, niż stadionowa, sferach wrocławskiego życia.
Jak rzekł prawie humorystycznie rzecznik prezydenta Wrocławia, Paweł Czuma „oszczędzanie zaczynamy od siebie”. Można tu zaobserwować ciekawe rozumienie zaimka „siebie”, bo Czumie nie chodziło (broń Boże) o Urząd Miejski Wrocławia, ale o takie jednostki budżetowe jak Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, Zarząd Zasobu Komunalnego, Zarząd Zieleni Miejskiej, Zarząd Inwestycji Miejskich oraz Straż Miejską (której już parę tygodni temu skończyły się druczki na mandaty, więc ciekawe, na czym teraz będzie oszczędzać).
Instytucje te mają się tłumaczyć z każdej inwestycji, na którą chcą przeznaczyć więcej niż 500 tys. zł. Z jednej strony śmieszne to, że nie obowiązuje wymóg tłumaczenia się z każdej wydanej złotówki, nie tylko tej 500 001-wszej, choć do naczelnych zasad budżetowych należy przecież zasada gospodarności. Z drugiej strony ciekawe, że mimo tych środków oszczędności miasto planuje wydać 8 milionów na zorganizowanie kolejnych imprez – turnieju piłkarskiego i festiwalu Rock in Wrocław z występem zespołu Queen.

Jak cudownie jest mieszkać w tym dynamicznym mieście. Po co nam porządna nawierzchnia na drogach, po co nam przedszkola i żłobki, po co nam sprawne tramwaje i autobusy, skoro jest DYNAMIZM, DUTKIEWICZ, STADION I QUEEN…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii publicystyka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s